KROKY NAŠÍ KAPELY

Reggay Zlín vás vítá. 

Stejně tak, jako vznikla planeta v jedné nedaleké galaxii, začala se asi před třinácti lety formovat kapela REGGAY. Tento proces však , na rozdíl od planetárního vývoje, probíhal pouze v mysli jednoho z jejích budoucích členů (leda že by to byl JAH). Toto je jediný rozdíl mezi zmiňovanou planetou a kapelou Reggay. Veškeré další znaky vývoje jsou velmi podobné. V té dávné prvopočáteční době bylo slovo reggae absolutně neznámou záležitostí. Občas se objevovaly matoucí skutečnosti, jak tento styl zní a taky to, že zakladatelem je Jiří Krampol se singlem Královské regé. Prozření kapelníka Fila však na sebe nenechalo dlouho čekat, jelikož jeho sestra pobývala ve Velké Británii u Jamajské rodiny Coxových a odtud dovezla několik CD nosičů popsaných slovy " Bob Marley". Vliv vibrací, které se nesly z té točící se placky, Fila absolutně uchvátil. Do té doby se na planetě povalovaly pouze haldy kamení a stejně tak se prostorem nesl převážně rock, pop a komunistické shity. Nyní však začalo něco klíčit. Začaly se objevovat barvy jako je červená, zelená, žlutá ... Pokusů o zhmotnění kapely nebylo rozhodně málo. Byla to cesta plná zajímavých zkušeností a lidí.

Málokterý muzikant se ve městě Zlín, jež je obdobou Jamajského Trench townu, dokázal vyhnout pokusům o založení kapely Reggay. Slavný jazzový aranžér a skladatel Karel Ptáček toho nebyl vyjímkou. S geniálním bicmenem "Pichoňem"(přezdívku získal protože se ve velmi raném věku líbal s ženou) měla kapela našlápnuto k tíženému cíli. Kapela ve složení Karel Ptáček, Petr Veselý, Kateřina Sulovská, Pichoň a Fil zhudebňující básně pana Žáčka, vyznívala velmi netradičně, což bylo zárukou úspěchu. Avšak neschopnost dohrát jedinou skladbu bez přerušení až do konce, byla nemalou překážkou a tato formace se rozpadá.

Další etapy pokusů o trvalejší složení se zúčastnili Bronislav Neradil a Petr Hanuš. Bicí opět Pichoň, klávesy Petr Veselý, perkuse a zpěv Fil. Geniální kytara, basa a vokály potomků věhlasné kapely Šufunky gang táhly Reggay spíše k popovějšímu vzhledu reggae. To Však vzhledem ke kvalitě hudby nebylo zas tak velkou překážkou. Větším problémem byla časová indispozice basáka, což opět vedlo ke rozpadu tohoto složení.

V průběhu předchozí etapy se začíná objevovat nový basák Vladislav Doležel. Nastupuje i nový bicman, který Filovi špatně rozumněl při telefonickém kontaktu a vlivem špatného signálu pochopil, že kapela má hrát punk. Bubeník z nedaleké vesnice Bohuslavice měl také zvláštní způsob vytrvalostního tréninku, který trval až osm hodin a deset piv. Pro Bamboo klub, kde kapela zkoušela, byl velkým přínosem avšak pro Reggay nikoli.

Pomalu se blížíme do finále a začínají se objevovat jména jako Roman Halašta a Petr Halašta. Geniální zvukař se svým neomylným sluchem dodává svým kytarovým výkonem hudbě další rozměr, bicí šlapou jako hodinky nebo spíš hodinky šlapou jako bicí. S kytaristou Romanem se opět z důvodu nedostatku času můžeme rozloučit. S vynikajicím bicmanem, který umí ovlivnit čas , nikoli. To Dává základ k současnému složení kapely Reggay. Nesmím však zapomenout na krátkou , leč intenzivní účast kytaristy, zpěváka a písničkáře Martina Wicherka. Tento vzácný člověk, ezoterik, mistr meditace, se svými gejzíry a famozním hlasem Jamese Blunta, kapelu naprosto ochromil, tudíž kapela Reggay vůbec nemohla zkoušet. Na krátkou dobu odchází také basák Laďa z důvodu snahy se naučit tančit Salsu.

Odchod mistra Wicherka vysřídal příchod nového kytaristy Petra Ševčíka. Jeho disciplinovanost a geniální sólíčka byla jasným znamením k uzavření kapitoly o vývoji formování kapely Reggay. Laďa se svou basou se vrací, bicí Petra Halašty šlapou dál, klapky Petra Veselého pumpují od prvopočátku stále až do současnosti , nová kytara Petra Ševčíka zní a zní, perkuse Fila už sice nezní, ovšem jeho neuvěřitelný hlas se nese prostorem stále dál. Toto je současné složení kapely Reggay.

Planeta je porostlá vegetací, všude pobíhá spousta zvěře a napříč fyzikálnímy zákony se z planety stává hvězda, stejně tak jako z kapely Reggay.

Odchod bubeníka Petra Halašty a prázdnota po z jeho nepřítomnosti umožnila zapadnutí dalšího dílku do skládanky zvané Reggay. Z Manchesteru dorazil bratr už dříve zmiňovaného bubeníka "Pichoňa" a to Roman Gerža. 

Kapela získává sílu v podobě dvou set decibel v zádech. Avšak stejně jako gepard, i autor oněch decibel Roman, se brzy vysílil. 

Ne jako sup, spíše jako půda nové planety živené těly předků, se projevil nový bubeník Ondra Řehůřek z Beverly Hills Zlína. Oddanost ke starodávné tradici bicmenů jeho rodu jej vede do dnešních dní spolu s formací z předchozích dekád...


Kapela nyní účinkuje pouze v zahraničí a v prestižních klubech České republiky. A ten je pouze jeden ... Bamboo klub.

Za svou existenci kapela vděčí hlavně Veronice Cox a úsilí všech členů.